Úvod

 Už od roku 2000 se jako skupina historického šermu Železní páni zabýváme nejen historickým šermem, ale i jinými aktivitami spojenými s historií. Kromě běžných scének a ukázek boje s různými zbraněmi nabízíme i programy pro školy, ke kterým si lze na internetu zdarma stáhnout i pracovní listy.
Protože svými vystoupeními chceme bavit nejen diváky, ale i sebe, rádi připravujeme svá představení na míru pro zvláštní příležitosti a speciální podmínky. Takto jsme již vystupovali např. v rámci kulturního programu pro soutěžící Miss World neslyšících v Praze, nebo na několika ročnících Noci snů v Zoo Praha.

 

 V Zoo Praha jste nás mohli také vidět na několika zahájeních sezóny, výročních slavnostech a jiných programech. Samozřejmě že nejen pro zoo, ale i pro hradní slavnosti jsme schopni připravit celodenní programy.

Zvláštností jsou naše kejklířská představení, do kterých zařazujeme žonglování s netradičními nebo velmi těžkými předměty. A tak necháváme létat vzduchem loukoťová kola, sedmikilové kovové koule, namísto devil sticku použijeme koště nebo krompáč, jednu ruku pro žonglování snadno nahradíme zednickou fankou a nebo lze ruce při žonglování i svázat.

Pro noční vystoupení jsme schopni řady ohňových efektů, od klasického plivání ohně přes zápalné řetězy, tyč, kužely, švihadlo, souboj zapálenými tyčemi či pochodněmi.